Aranżacja łóżeczka dla niemowlaka.

Aranżacja łóżeczka dla niemowlaka.

Aranżacja łóżeczka dla niemowlaka:  4 niezbędne produkty

Łóżeczko to zdecydowanie najważniejszy punkt pokoju niemowlęcia. To właśnie w nim Twoja pociecha regeneruje siły, a podczas snu intensywnie rozwija się fizycznie i psychicznie. Warto zadbać o to, aby kącik do wypoczynku był odpowiednio urządzony. Zastanawiasz się, co powinno znajdować się w łóżeczku niemowlaka? Spieszymy z poradą!
Obowiązkowe wyposażenie łóżeczka dla niemowlaka

1. Dopasowany materacyk

Zacznijmy od kwestii oczywistej, a więc materacyka. Często można zakupić go wraz z łóżeczkiem niemowlęcym, co zwykle okazuje się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że podczas zakupu materaca, względy ekonomiczne powinny pozostawać drugorzędnymi. Najważniejsza jest jego jakość, bo to ona wpłynie na jakość snu, ale także prawidłowy rozwój Twojego dziecka.
Tanie materacyki wykonane ze zwykłej pianki nie zapewniają ciału odpowiedniego podparcia i szybko się odkształcają. Może doprowadzić to do powstawania wad postawy u maluszka. Wybieraj materace wykonane z pianki termoplastycznej, kauczukowe lub kokosowe – te modele wyróżniają się świetną nośnością i zapewnią bobasowi wygodny, zdrowy sen. Materacyk w łóżeczku niemowlęcym warto pokryć specjalnym ochraniaczem, który zabezpieczy go przed zabrudzeniami.

2. Co do łóżeczka? Pamiętaj o prześcieradle

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem okaże się prześcieradło na gumce, które nie zmienia swojego ułożenia podczas ruchów maluszka. Warto mieć w domu przynajmniej kilka sztuk. Ważne, by prześcieradło do łóżeczka niemowlęcego było nieprzemakalne. Rewelacyjny model wykonany z bawełny i membrany poliestrowej znajdziesz w naszym sklepie.

3. Kocyk, kołderka lub otulacz do łóżeczka dla dziecka

Kolejnym istotnym punktem na zakupowej liście jest coś do przykrycia oseska. Jednak co wybrać: kołderkę, kocyk lub otulacz? Naszym zdaniem, przezorny rodzic powinien zaopatrzyć się we wszystkie te produkty. Dzięki temu okrycie bobasa będzie można dopasowywać stosownie do pory roku i temperatury panującej w pokoju. Pamiętajmy, że ta optymalna w przypadku niemowląt powinna wynosić 19-21 stopni Celsjusza. Wówczas dobrym okryciem okaże się milutka kołderka lub otulacz. Latem, gdy temperatura w pokoiku wzrośnie, maluszkowi wystarczy dobry kocyk, wykonany z bawełny z przyjemnym velvetem.

4. Ochraniacz na szczebelki do łóżeczka niemowlęcego

Pamiętaj również o bezpieczeństwie. Kilkumiesięczny maluszek, który zaczyna intensywnie się ruszać, powinien wypoczywać w łóżeczku niemowlęcym, którego szczebelki są osłonięte ochronnym materiałem. Zapobiegnie to groźnym urazom główki. Wielu rodziców uważa także, że ochraniacz na szczebelki pozwala maluszkowi lepiej wyciszyć się w łóżeczku. Model w ciekawe wzory, które dziecko będzie mogło oglądać przed zaśnięciem, na pewno sprawdzi się doskonale.
Poduszki niemowlęce do łóżeczka – czy warto je kupować?
Wielu pediatrów radzi, aby z umieszczeniem poduszki w łóżeczku wstrzymać się co najmniej do momentu ukończenia przez dziecko 1,5, a nawet 2 roku życia. Powód? U bardzo małych niemowląt oraz noworodków, poduszki mogą przyczyniać się do nadmiernego napięcia w obrębie kręgosłupa szyjnego i odkształceń główki. Ponadto, dziecko, które nie potrafi samodzielnie unosić główki i przewracać się na boki, może się nią przydusić w trakcie snu. Gdy maluszek będzie nieco starszy, najlepszym wyjściem będzie poduszka płaska.
Dobre wyposażenie łóżeczka – gwarancja zdrowego snu!
Jak widzisz, Twojemu maluszkowi nie potrzeba wielu produktów, by spać zdrowo i wygodnie. Ważne, by cechowały się one wysoką jakością. Najlepsze wyposażenie do łóżeczka niemowlęcego znajdziesz w sklepie Look Baby.