Jaką szczotkę do włosów dla niemowlaka wybrać?

Jaką szczotkę do włosów dla niemowlaka wybrać?

Jaką szczotkę do włosów dla niemowlaka wybrać?

 

Nie każdy rodzic poświęca wiele uwagi wyborowi pierwszej szczotki do włosów dla maluszka. W końcu, jak wiadomo, niemowlęta zazwyczaj nie mają ich zbyt sporo. Wbrew pozorom jakość szczotki do włosów dla dziecka ma duże znaczenie: ta odpowiednio dobrana świetnie stymuluje wzrost włosków oraz zapobiega ciemienusze. Sprawdź, jak wybrać idealną, pierwszą szczotkę do włosów swojego maleństwa.

 

Szczotka do włosów dla dziecka – czemu jest tak istotna?

 

Nasze pociechy przychodzą na świat z mniejszą lub większą ilością włosów na głowie, co uzależnione jest od wielu czynników. Jednym z tych najistotniejszych jest oczywiście genetyka. Zwykle jednak pierwsze włoski dziecka szybko się ścierają, dlatego rodzice nie poświęcają im szczególnie dużej uwagi. Warto jednak wiedzieć, że pielęgnację skóry głowy dziecka warto rozpocząć jak najwcześniej.
Czesane włosków noworodka dobrze dopasowaną szczotką stymuluje pracę mieszków włosowych, dzięki czemu nowe włosy odrastają mocniejsze i zdrowsze.
Szczotka do włosów dla dziecka może zapobiegać rozwojowi ciemieniuchy. To częsta dolegliwość niemowląt, będąca łagodną odmianą łojotokowego zapalenia skóry. U dziecka z ciemieniuchą skóra głowy intensywnie się przetłuszcza, a po zaschnięciu łoju – łuszczy. Regularne szczotkowanie udrażnia gruczoły łojowe i ułatwia oczyszczanie skóry.
Delikatny masaż główki jest dla niemowlaka bardzo przyjemny. Wiele mam uważa, że jest to świetny sposób na zrelaksowanie niespokojnego bobasa.

 

Jaką szczotkę dla niemowlaka wybrać?

 

Szczotka dla dziecka musi być przede wszystkim maksymalnie delikatna. Zapomnij o stosowaniu akcesoriów, po które sięgasz sama lub którymi czeszesz starsze pociechy. Skóra głowy maluszka jest niesamowicie wrażliwa, dlatego wymaga specjalnego traktowania.
Wybierz szczotkę dla niemowlaka wykonaną z naturalnych materiałów. Nasz typ to drewniana szczoteczka z włosiem kozim i szczeciną chińską, która jest bardzo mięciutka i nie podrażnia wrażliwej skóry. Taką szczotkę możesz wykorzystać także do masażu całego ciała maleństwa.
Zwróć uwagę, by szczotka dla dziecka miała owalny kształt. Gdy maluszek zacznie wykazywać zainteresowanie wszystkim, co znajduje się w zasięgu jego rąk, taki model będzie dla niego po prostu bezpieczny.
Szczotka do czesania dla dziecka powinna być wyposażona w wygodną rękojeść, która ułatwi Ci jej używanie.

 

Jak czesać niemowlaka? Praktyczne wskazówki

 

Do czesania dziecka należy przystępować po kąpieli, gdy włoski i skóra są już całkowicie suche.
Wykonuj powolne, okrężne ruchy, nie przyciskając włosia szczotki zbyt mocno do głowy maluszka.
Jeśli bobas ma bujną czuprynę, na sam koniec delikatnie wygładź ją szczotką, tworząc schludną fryzurkę.

 

Szczotka dla dziecka – ważny element niemowlęcej wyprawki

Mamy nadzieję, że udało nam się Ciebie przekonać do tego, że dobór szczotki dla dziecka jest bardzo istotny. W Look Baby znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów nie tylko do pielęgnacji włosków dziecka, ale i uprzyjemniających kąpiele. Zapoznaj się z naszą kolekcją kąpielową!