Jaki rożek dla dziecka wybrać

Jaki rożek dla dziecka wybrać

Idealny rożek dla dziecka: czym powinien się cechować?

Rożek niemowlęcy to jeden z pierwszych zakupów, na jaki decydują się przyszłe mamy. Uroki miękkiego becika doceniały już nasze babcie – i nic dziwnego, bo stanowi on jeden z najlepszych sposobów otulenia maluszka w pierwszych dniach życia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając idealny rożek dla dziecka.

Czym jest rożek dla dziecka?

Rożek dla noworodka, znany również jaki becik, to charakterystyczny otulacz w kształcie kwadratowym, który po zwinięciu przyjmuje stożkowy kształt, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Rożki niemowlęce z reguły występują w rozmiarze 75×75 cm. Nie ma potrzeby, by poszukiwać większego. Becik o takich wymiarach w zupełności wystarczy noworodkowi w pierwszych tygodniach życia.
Zwykle w okolicach ukończenia przez dziecko 2. miesiąca, becik nie pełni już swojej roli – maluszek w takim wieku staje się bardzo ruchliwy i niechętnie spędza czas otulony od stóp do głów. Mimo to chcemy Cię przekonać, że rożek niemowlęcy to absolutny must-have w wyprawce!

Dlaczego warto kupić becik niemowlęcy?

Rożek dla dziecka to przede wszystkim rewelacyjny sposób na utulenie go do snu. Specyficzna konstrukcja becika sprawia, że bobas przypomina sobie warunki panujące w brzuchu mamy: bezpieczne i przyjemne. Rożek zapewnia bobasowi komfort cieplny. Wszystko to powoduje, że dziecko szybciej się uspokaja.
Mamy natomiast cenią sobie rożki niemowlęce za to, że umożliwiają wygodniejsze przenoszenie bobasa, a także przyjęcie bardziej komfortowej pozycji do karmienia.

Jaki becik dla noworodka będzie najlepszy?

Nie wiesz, na co właściwie zwrócić uwagę, kupując becik dla dziecka? Skorzystaj z naszych wskazówek.

1. Becik dla dziecka: dobór materiału

Jak w przypadku innych tekstyliów dla dziecka, becik niemowlęcy musi cechować się przede wszystkim wysoką jakością. Najlepszym wyborem będzie rożek niemowlęcy bawełniany. Naturalna bawełna jest miła w dotyku i przewiewna, a na dodatek zapewni dziecku komfort termiczny w każdych warunkach.
Zwróć również baczną uwagę na to, czym wypełniony jest rożek. Wsad powinna stanowić włóknina o właściwościach antyalergicznych. W Look Baby znajdziesz rożki dziecięce wypełnione włókniną silikonową, w której nie rozwijają się szkodliwe drobnoustroje.

2. Zwracaj uwagę na certyfikaty

Zapewnienia producenta to jedno, rzeczywistość – drugie. Becik dla Twojego maleństwa musi posiadać certyfikat OEKO – TEX 100 klasy I, poświadczający, że jest on całkowicie bezpieczny. Bez tego ani rusz!

3. Piękny design rożka dziecięcego

Nie ukrywajmy – on także ma znaczenie! Idealny rożek powinien wyróżniać się wspaniałym, fantazyjnym nadrukiem, który nie blaknie w praniu. Klarowny podział na „różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopaka” na szczęście od dawna jest nieaktualny. Dziś możesz przebierać w rozmaitych modelach pięknych rożków, zdobionych dinozaurami, kwiatami, ptakami… sprawdź ofertę naszego sklepu – na pewno znajdziesz tu wymarzony becik!

Idealny rożek dla dziecka: podsumowanie

Becik niemowlęcy powinien być nie tylko ładny, ale także miły w dotyku, przewiewny i antyalergiczny. Najpiękniejsze i najwygodniejsze beciki dla noworodków czekają na Ciebie w sklepie look Baby. Życzymy udanych zakupów!